Anglická slovíčka na Twitteru

Autor: Slávek Rydval <slavek(at)rydval.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 28. 01. 2010

Twitter neumožňuje pouze uspokojit něčí potřebu něco povědět ostatním, ale může sloužit i jako pomůcka v různých oblastech. Tou jednou, která mi chyběla, byla anglická slovíčka.Z tohoto důvodu jsem založil účet @Slovicka, který každý den v deset dopoledne vyplivne do světa jedno anglické slovíčko, větu či kolokaci. Není neobvyklé, že pár minut poté k tomu přibude jeden dva příklady.

Nedlouho poté jsem se rozhodl pro ještě jeden účet a to @FrazovaSlovesa. Jde o specifickou oblast, slovesa mají často mnoho významů a je třeba k nim dodávat i více příkladů. S tím souvisí i vyšší počet tweetů denně (klidně pět šest kousků). Není to však pravidlo. Začíná se ve dvě odpoledne.

U frázových sloves nebudu dávat všechny významy. Dám k nim ale informaci v podobě hvězdiček, jak moc často se používají. Všechna slovesa, která u sebe mají hvězdičku, pocházejí ze skupiny 1000 nejpouží­vanějších frázových sloves (tři hvězdičky z první třetiny, dvě z druhé a jedna ze třetí). Pokud mají pomlčku, jsou z toho zbytku. Pokud informace chybí, tak frekvence není vyjádřena.

Ikona  Název účtu  Vydáváno  Počet tweetů denně 
@Slovicka Avatar
 @Slovicka  Denně v 10:00  1 až 2
@FrazovaSlovesa Avatar
 @FrazovaSlovesa   Po, st, pá ve 14:00   Proměnlivě 1 až 6