phpRS            

Dnešní datum: 21. 10. 2017   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kniha návštěv |  
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Fotogalerie
Kniha návštěv
Stáhněte si
Odkazy
Ankety
TOP 15Boží dar

  Reklama


  Rubriky

  Poslouchám na síti


Spusť přehrávač


Spusť přehrávač


  Informace o webu
Všehochuť aneb od každého trochu

Content © 1991-2010 Slávek Rydval

View Slávek Rydval's profile on LinkedIn

Vytvořeno pomocí phpRS a Texy!

RSS kanál

Oracle

* Oracle – česká dokumentace?

Vydáno dne 03. 02. 2006 (26338 přečtení)

Překládat dokumentaci k Oracle se zdá jako hloupost. Přesto, když jsem se učit základům Oracle, několik desítek stran jsem si sám pro sebe přeložil a upravil. Nechci to nechávat v šuplíku a proto to zde předkládám všem, kteří mají zájem se něco dozvědět a nechtějí (alespoň zatím) studovat anglický originál.

Následující text vznikl v době, kdy jsem se učil na zkoušky Oracle Certified Associate pro Oracle 9i R2. Pročítal jsem si dokumentaci, vypisoval si z ní výpisky a pak z toho udělal ucelený český text. Je tedy nutné zmínit, že jde v ohromné části o holý překlad dokumentace, nikoliv moje dílo. Podle toho je nutné k tomu také přistupovat a to hlavně co se autorství týče. Veškeré tyto texty lze použít jen a pouze pro studijní účely. Požádal jsem také českou pobočku Oracle o vyjádření, zda je vůbec možné texty takto vystavit.

Protože po sepsání textu a první zkoušce ze dvou moje profesionální cesta náhle, přesto plánovaně, změnila směr, již dále nebudou tyto texty upravovány a udržovány. Jejich platnost je pro Oracle 9i R2. Pro jiné verze nemusí vše platit 100% a proto zde jasně říkám, že je nutné si pročíst dokument Concept pro danou verzi a release. Současně předesílám, že za poslední rok jsem napsal jen pár SELECTů a proto nebudu schopen odpovídat na dotazy jdoucí příliš do hloubky. Přesto se ptát můžete nejlépe v komentářích ke článku, třeba vám odpoví některý jiný čtenář.

Na některých místech jsou otazníky. Jde o ta místa, kterým jsem v danou chvíli nerozuměl a chtěl se k nim později vrátit. Pokud vy sami budete vědět, stačí to připsat do příspěvků pod článek. Děkuji.

Dostupné jsou následující články:

Administrace

Základy[Akt. známka: 1,90 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Slávek Rydval | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Vyhledávání

Hledej
na Nawebce!


Rozšířené vyhledávání
Ubytování ve StrmilověUbytování velkých skupinRybník KomorníkKunžakJindřichohradeckovodlitniČeská KanadaKoupání v Jižních ČecháchHistorické ubytováníStrmilovský šachový klubSportovní rybolovEldorádoVodní ráj

  Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Reklama


rkEdit především pro vývojáře
rkEdit především pro vývojáře