phpRS            

Dnešní datum: 21. 10. 2017   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kniha návštěv |  
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Fotogalerie
Kniha návštěv
Stáhněte si
Odkazy
Ankety
TOP 15Boží dar

  Reklama


  Rubriky

  Poslouchám na síti


Spusť přehrávač


Spusť přehrávač


  Informace o webu
Všehochuť aneb od každého trochu

Content © 1991-2010 Slávek Rydval

View Slávek Rydval's profile on LinkedIn

Vytvořeno pomocí phpRS a Texy!

RSS kanál

Názory a komentáře

* Komukoliv cokoliv?

Vydáno dne 11. 10. 2009 (2437 přečtení)

Reportér ČT popustil na Facebooku uzdu své vášni a napsal, co si myslí o čínské velvyslankyni. Bez ohledu na to, co napsal, se obhajoval tím, že by pak nemohl nic říct ani před manželkou. Není to tak jednoduché, jak si představuje.

Vaše poznámky na Facebooku (ale klidně i třeba Twitteru) nečtou pouze s vámi propojení uživatelé, ale veskrze kdokoliv. To, že Frantík není s vámi propojen, ještě neznamená, že Toník, který je, vaši poznámku nepošle Frantíkovi byť třeba jen pro pobavení. A právě proto je nutné mít stále na paměti, že napsaný příspěvek části lidstva si nakonec stejně může přečíst celé lidstvo a tedy i dotčená osoba.

Pro příklad nemusím chodit daleko, samotnému se mi stalo něco podobného. O jedné své kolegyni jsem napsal cosi nelichotivého na Twitteru. Naštěstí poučen zkušenostmi, napsal jsem to tak, aby to nevyznělo vulgárně, sprostě či neurvale. Netrvalo dlouho a do firemního e-mailu mi přišel od oné kolegyně dopis. A to nebyla někým, kdo mě na Twitteru následuje.

Na druhou stranu je pravda, že je to svým způsobem autocenzura a tedy člověk svými stesky na sociálních sítích vlastně neodpočívá, nýbrž může opět psychicky strádat. A relaxace je tatam. Co s tím? Inu, stále platí, že musím vědět, komu co říct, před kým si (slovně) ulevit. Pokud kolegovy řeknu, že jiná kolegyně stojí za hřích, určitě totéž neřeknu doma před usnutím manželce. A pokud ano, následky si musím nést sám.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Slávek Rydval | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Vyhledávání

Hledej
na Nawebce!


Rozšířené vyhledávání
Ubytování ve StrmilověUbytování velkých skupinRybník KomorníkKunžakJindřichohradeckovodlitniČeská KanadaKoupání v Jižních ČecháchHistorické ubytováníStrmilovský šachový klubSportovní rybolovEldorádoVodní ráj

  Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Reklama


rkEdit především pro vývojáře
rkEdit především pro vývojáře